26% порушень в будівництві по Київській області – заниження категорії складності обєкта

Громадською організацією “Громадський контроль будівництва” було опрацьовано 61 скарги від населення Київської області на порушення в сфері будівництва.

За результатами перевірки об’єктів за даними скаргами державними контролюючими органами, найпопулярнішим порушенням є недостовірні дані в деклараціях – 37 об’єктів з перевірених 61(за три місяці). При цьому, заниження категорії складності – 16 з 37 об’єктів, що становить 26% від загального числа.

У відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 р. № 557, приміщення яких розраховані на одночасне перебування більш як 300 осіб або в результаті події на яких збиток становитиме 15 000 мінімальних зарплат або становлять потенційну небезпеку для більш ніж 10 000 осіб або в результаті події на яких можуть постраждати транспортні або комунікаційні магістралі повинні ставитися до IV категорії складності, якщо одне з тверджень виявляється вірним.

Згідно декларативним принципом, заказчикзастройщик об’єкта самостійно визначає категорію складності.

Для категорій I-III перевірки з власної ініціативи держорганами не проводяться.

“Склалася унікальна ситуація, коли закон дозволяє проводити забудовникам масштабні махінації — спекулювання на безпеці. На папері складності об’єктів навмисно занижуються і таким чином замовник позбавляється від непотрібної йому тяганини. Проте питання безпеки для людей, які будуть знаходитися у цих об’єктах, будь то житлові будинки або підприємства, залишається відкритим. Грубо кажучи, об’єкти нерухомості не отримують ніякої офіційної гарантії безпеки”, – прокоментувала Тимашова Олександра, голова організації.