2012 рік стане знаковим для житлового будівництва?

Близько 200 млн. грн. буде спрямовано на будівництво і придбання доступного жилья в 2012 р. повідомив Дмитро Ісаєнко, заступник глави міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Також чиновник заявив про виділення 60 млн. грн. на пільгове довгострокове державне кредитування молодих сімей та одиноких молодих громадян на будівництво (реконструкцію) та придбання житла.

В стороні від державного фінансування, за словами Д. Ісаєнко, не залишаться і жителі сільської місцевості, оскільки індивідуальні сільські забудовники можуть скористатися програмою «Власний дім», на яку в держбюджеті на 2012 р. передбачено 55 млн. грн.

«В минулому році громадяни виявили бажання отримати доступне житло в 50 об’єктах і уклали 792 угоди на його придбання. Всього з початку реалізації зазначеної програми житлом було забезпечено 1361 сім’ю», – зазначив заступник міністра.

Враховуючи те, що поліпшення житлових умов у державі потребує 1,1 млн. громадян, подібні заходи з державного фінансування є більш доречними. Втім, основним інвестором на будівельному ринку України залишається населення, яке інвестувала в будівництво понад 237 млн. власних коштів.

В цілому, обсяг державного фінансування житлового будівництва складе в поточному році 1,3 млрд. грн. Одночасно, через інші міністерства і відомства в сферу будівництва в 2012 р. буде спрямовано 13,0 млрд. грн., У сферу регіонального розвитку – 62,8 млрд. грн.