2012 рік стане невдалим для продажу нерухомості на Кіпрі

Експерти прогнозують, що 2012 рік буде невдалим для продажу нерухомості на Кіпрі. Вже сьогодні продажі житла на Кіпрі впали на 43% за підсумками листопада в річному співвідношенні. Очікується, що в наступному році продажі нерухомості продовжує своє падіння.

Всього 103 будинки купили іноземні громадяни на острові в цьому місяці, що зробило листопад другим найгіршим місяцем для ринку Кіпру в 2011 році.

Згідно з даними компанії Property-Abroad, в цьому місяці іноземці придбали шість будинків в Нікосії. Спад продажів в річному співвідношенні склав 80%. Падіння продажів відбулося також у містах Ларнак -50% і в Пафосі – 40%. Також було продано на 36% будинків в Лімассолі менше, ніж за аналогічний період 2010 року.

Експерти прогнозують, що в наступному році активність іноземних інвесторів не перевищить показники 2009 року.

Як заявив директор компанії-забудовника Aristo Developers Їрос Милтиадос, ринкова ситуація не зміниться швидко, як би того не хотілося. За його словами, ринок нерухомості непередбачуваним і він залишив можливість для подальшого спаду продажів, так і для відновлення попиту в 2012 році.

У свою чергу, експерт Поліс Куросидес переконаний у подальшому падінні цін на місцеву житлову нерухомість. Головними причинами такого спаду стануть обмеження в іпотечному кредитуванні, висока вартість позикових коштів і негативні очікування з боку інвесторів.