100 тис. українців живуть у квартирах, які можуть у будь-який момент розвалитися

До категорії ветхих відноситься 46,9 тис. будинків (0,5% від загальної кількості житлових будинків країни), загальною площею 3,9 млн кв. м., в яких проживає 95,5 тис. жителів, кажуть в Мінрегіоні.

Як відзначають в міністерстві, низька якість і енергоефективність вищевказаного житла, а також фізична та моральна зношеність потребують капітального ремонту.

Нагадаємо, в Україні налічується понад 4 млн кв. м застарілого житла. За словами експертів, під час реконструкції кварталів застарілої забудови їх мешканців розселять у квартири з більшою площею приміщень загального користування.

«Якщо прийнято рішення про реконструкцію того чи іншого кварталу або будинку застарілої забудови, розселяти мешканців будуть або тимчасово, або в будинки, які знаходяться поруч з їх житлом. Українці можуть вибирати самі, як їм буде зручно. Але що головне – нормативи тих приміщень, які їх відселять, незалежно від того, стоїть людина на квартирному обліку чи ні, повинні бути збільшені в частині площі приміщень загального користування. Тобто в «хрущовках» площа кухні 6 кв. м, туалет – 2 кв.м, коридор – 1,5. А в нових серіях, які будуть будувати замість них, кухня вдвічі більше – 12 метрів, тобто до тієї площі, на якій люди живуть зараз, додається коефіцієнт 1,2-1,3», – пояснив радник Голови ВР з питань будівництва Ігор Лисов.